Zápisy
5.4.2019

Zápis do prvního ročníku proběhne 16. 4. od 14:00 do 16:00 hodin. Tešíme se na Vás.

Desatero pro rodiče
23.2.2018

/upload/files/02-Desatero-pro-rodie.docx (Velikost: 26.9 kB)

Rozpočtový výhled ZŠMŠ 2019-2020
13.12.2017

Základní škola a Mateřská škola Chuchelna, příspěvková organizace zveřejňuje rozpočtový výhled (Velikost: neznámá)na roky 2019 - 2020. Tabulku s přehledem najdete <<ZDE>>. (Velikost: neznámá)

Vyvěšeno 13.12.2017 (úřední deska obce Chuchelna, elektronicky na webových stránkách obce i ZŠM

Návrh rozpočtu pro rok 2018
13.12.2017

Tabulku s návrhem rozpočtu pro rok 2018 (Velikost: neznámá) Základní a Mateřské školy Chuchelna, příspěvkové organizace najdete <<ZDE>> (Velikost: neznámá)

O mateřské škole

Naše mateřská škola je umístěna spolu se základní školou ve dvoupatrové moderně zrekonsruované budově ve středu obce Chuchelna. Obec má okolo 1 000 obyvatel a nachází se v krásném podhorském členitém terénu mezi Krkonošemi a Českým rájem. Od okresního města je vzdálená pouhé 2 km a od krajského města Liberec přibližně 40 km.

Jsme  dvoutřídní mateřská škola s celodenním provozem. Celková plocha a hygienické podmínky prostor MŚ  odpovídají kapacitě  pro 35 dětí, které jsou zpravidla ve věku 3 – 6 let.  Do malé třídy zařazujeme 11 nejmladších dětí a do velké třídy 24 starších dětí.

Ve velké třídě v přízemí využíváme  prostornou hernu s jídelnou, která přímo navazuje na velkou dobře vybavenou kuchyni. Místnosti jsou zařízeny pro děti vhodným nábytkem. Děti zde mají  v dosahu spoustu krásných  hraček, učebních pomůcek, výtvarných a pracovních potřeb,  knih ap. Celkové uspořádání poskytuje dostatečný prostor k nejrůznějším skupinovým a individuálním činnostem i pohybovým aktivitám. Děti si mají možnost pohrát  i v hracích koutcích (kadeřnictví, kuchyňka,divadlo, dílna,..) Pro pohybové aktivity máme k dispozici celou řadu tělovýchovného nářadí ( šv. bedna,, koza, ribstole, trampolína, ...). K hudebním činnostem využíváme kromě drobných rytmických nástrojů pianino a flétny.  Na hernu navazuje stálá ložnice s lehátky, sociální zařízení a šatny.

Malá třída je umístěna ve druhém patře budovy. Zřídili jsme ji pro velký zájem uchazečů o umístění v naší MŠ  po zrušeném pátém ročníku ZŠ. Odlehlá místnost  zde nejmladším dětem poskytuje absolutní klid. a téměř domácí pohodu. Děti kolem tří let  potřebují maximální individuální přístup. Je proto jejich první začlenění do kolektivu vhodnější v méně početné skupině, která  se více přibližuje výchově rodinné. Místnost je vybavena novým pěkným moderním nábytkem a dostatečným množstvím hraček vhodných pro nejmladší věkové skupiny dětí.

Jako jedna z mála mateřských škol máme k dispozici hned dvě vybavené školní zahrady.

Prostornou a herními prvky vybavenou zahradu  MŠ máme umístěnu v klidném místě, necelých pět minut  chůze od budovy. Je vybavena  velkým  pískovištěm, průlezkou, kolotočem, houpacmí košem, přístřeškem s posezením a stolky, několika lavičkami, domkem pro hry dětí a malou chatkou, která slouží jako úložný prostor pro hračky, dětské pracovní nářadí atd. Zahradu zdobí jedle, smrky, borovice, bříza, lísky atd. Zahrada je  tak  částečně příjemně zastíněna, ale zároveň  poskytuje i dostatečný prostor pro pohybové hry dětí.

Druhá menší zahrada se nachází přímo před budovou školy. Spolu se  staršími školáky ji využíváme především  v odpoledních hodinách. K pohybovému vyžití dětí zde máme  herní sestavou s průlezkou, skluzavkou a  horolezeckou stěnou. Sestava je umístěna na měkkých pružných deskách vhodných i pro jiné aktivity.  V letošním roce plánujeme obě zahrady  ještě vylepšit. Malou zahradu novým pískovištěm a velkou zahradu  víceúčelovou  herní sestavou.

K pohybovým aktivitám venku  příležitostně využíváme  nedaleké multifunkční hřiště.   V teplých měsících  se chodíme koupat místní koupaliště a v zimě  se děti vyžijí na nedalekých svazích při jízdě na kluzácích.

V našem okolí je krásná příroda.  Cíle vycházek proto sřídáme. Mezi nejoblíbenější místa dětí patří malebné břízky na Veverce a lesík s borovičkami ve Vejměle. Vpřírodě si děti mají možnost pohrát s přírodninami, vyžít se pohybově na čerstvém vzduchu,  překonávat přírodní překážky, ale zároveň se i mnohému naučit. Za zábavou i poznáním se v teplých měsících s dětmi vydáváme i do vzdálenějších míst.  I jízda autobusem a vlakem je pro děti vždy zážitkem.

Na vycházky zpravidla chodí obě třídy společně. Nejstarší předškoláci vedou za ruku děti nejmladší. Učí se zodpovědnému chování.